Close

Buty w klasyfikacji S – jaką ochronę gwarantują?

Z naszego ostatniego artykułu dowiedziałeś się, że obuwie z kwalifikacji S są zgodne z normą EN ISO 20345. Możemy znaleźć w niej wymagania podstawowe i dodatkowe, która pozostają związane z bezpiecznym oraz profesjonalnym obuwiem. Dodatkowo buty zostały wyposażone w podnosek, który przed uderzeniem zabezpiecza na poziomie 200 J i przed zgnieceniem chroni na poziomie do 15 kN.

Obuwie SB – charakterystyczne właściwości

Obuwie tego typu posiada podnosek, który jest w stanie wytrzymać uderzenie na poziomie do 200 J. Oprócz tego istotne jest zastosowanie odpowiedniej wysokości wierzchu, który odpowiada obecnie obowiązującej normie. Obuwie SB posiada wierzch z dwoiny skórzanej lub innego materiału o odpowiednim poziomie wytrzymałości.

Obuwie S1 – charakterystyczne właściwości

Obuwie, które przygotowanie odpowiednia charakterystyce klasyfikacji S1 posiada podstawowe właściwości SB, a dodatkowo jest w stanie pochłaniać energię w obcasie. Co więcej buty robocze tego rodzaju pochłaniają energię w obcasie i posiadają właściwości antyelektrostatyczne oraz oporność energii na węglowodory.

Obuwie S2 – charakterystyczne właściwości

Buty z klasyfikacji S2 posiadają właściwości podobne do obuwia S1, ale dodatkowo dysponują wodoodpornym wierzchem. Dzięki temu pozwalają na to, aby nie przepuszczać wodę przynajmniej co najmniej przez godzinę.

Obuwie S3 – charakterystyczne właściwości

Obuwie z klasyfikacji S3 posiada podobne właściwości do modelu S2, a dodatkowo podeszwa lub wkładka jest dodatkowo zabezpieczona przed przebiciem, a poszewka posiada protektor lub jest we właściwy sposób wyprofilowana.

Obuwie S4 – charakterystyka właściwości

Buty z klasyfikacji S4 charakteryzują się właściwościami, które przedstawia obuwie z klasyfikacji S4, jednak dodatkowo modele tego rodzaju są wyposażone o podeszwie antypoślizgowej.

Obuwie S5 – charakterystyka właściwości

Obuwie z klasyfikacji S5 dysponuje właściwościami z klasy S4. Oprócz tego podeszwa lub wkładka są odporne na przebicie, a podeszwa jest dopasowana i urzeźbiona w odpowiedni sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *