Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rękawice robocze – artykuły BHP

W związku z podjęciem współpracy naszego sklepu internetowego z najlepszymi hurtowniami, posiadamy stały dostęp do produktów renomowanych producentów z branży artykułów BHP. Dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na uzyskanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz ochrony swojego zdrowia i życia w trakcie pracy zawodowej czy majsterkowania. W tej kategorii produktowej, znajdziecie Państwo między innymi rękawice wzmacniane, dziane i tkaninowe, skórzane, ocieplane, powlekane, gumowe oraz z tworzyw, a także monterskie. Wybór odpowiednich produktów jest ściśle uzależniony od indywidualnych wymagań. Ze względu na dostęp do rękawic rekomendowanych producentów możemy zagwarantować bezpieczeństwo i higienę pracy na wszystkich stanowiskach.

Rękawice BHP – wykorzystane materiały

Sklep internetowy z najwyższej jakości artykułami BHP przygotował dla Państwa dostęp do różnorodnych rękawic roboczych. Ich charakterystyka oraz przeznaczenie pozostają ściśle uzależnione od materiału, z którego zostały wykonane. Obecnie rękawice robocze, które posiadamy w swojej ofercie są tworzone z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów takich jak: drelich, bawełna, dzianiny nylonowe, poliestrowe, lateks, guma, skóra i wiele innych rozwiązań, które umożliwiają kompleksowe dopasowanie do postawionych przez użytkowników wymagań. Obecnie przyjęty został podział, który kwalifikuje dostępne rękawice robocze i ochronne na trzy kategorie.

Kategoria I – rękawice robocze i ochronne

Produkty zakwalifikowane do tej kategorii chronią wyłącznie w warunkach niskiego ryzyka. Pozwalają na zabezpieczenie przed mechanicznym, powierzchniowym uszkodzeniem naskórka oraz temperaturą poniżej 50 stopni Celsjusza. Rękawice robocze i ochronne tego typu mogą być wykorzystywane w przypadku poszukiwania ochrony przed środkami chemicznych o odwracalnym i słabym działaniu. W tej kategorii znajdziesz między innymi rękawice gumowe, lateksowe, winylowe, ogrodnicze i gospodarcze.

Kategoria II – rękawice robocze i ochronne

Rękawice, które są częścią kategorii II, zostają zazwyczaj przeznaczone do użytku w sytuacjach, kiedy konieczne jest uzyskanie dobrej odporności mechanicznej na ścieranie, przedarcie, przekłucie. Produkty chronią ręce przed ciepłem i zimnem. Wśród modeli, które wpisują się w ową kategorię, warto wymienić rękawice ocieplane, skórzane i powlekane.

Kategoria III – rękawice robocze i ochronne

Produkty, które kwalifikują się do tej kategorii, są przeznaczone do wykorzystania w sytuacjach wystąpienia ryzyka powstania trwałego lub poważnego uszkodzenia dłoni. Mowa o pracach przy wysokim napięciu czy z niebezpiecznymi substancjami chemicznych. Wśród produktów z tej kategorii znajdziesz rękawice nitrylowe, spawalnicze i chemoodporne.